הבריאות שלכם היא הטבע שלנו

 

"סולריום 400 -", 400 מטר מתחת לפני הים בים המלח, במקום הנמוך ביותר בעולם, הוא אתר מרכזי לטיפול טבעי ויעיל במחלות עור, מחלות פרקים ומחלת הפסוריאזיס.

 

בניגוד לריפוי הקונבנציונלי של מחלות העור המלווה לעיתים תכופות בתופעות לוואי קשות, הכולל משחות הורמונליות, אישפוז, תרופות חזקות וקרני UV מלאכותיות, השהייה ברגיעה, בשקט וביופי של אחד המקומות הייחודיים בעולם, והטיפולים המשולבים של חשיפה לשמש וטבילה בים המלח - הינם טבעיים לחלוטין, ללא תופעות לוואי ובתוצאות מצוינות, המתבססות על אישור מדעי - מחקרי מוכח.

ממוקם בשולי מדבר יהודה, קרוב לאתרים היסטוריים השזורים בדברי הימים: נחלי עין גדי - אליהם ברח דוד המלך משלמה והר מצדה. בתוך נוף טבעי מופלא, מעניק ים המלח לבאים אליו מזור ותרופה לגוף ולנפש.


לחץ להגדלה

 

 

מה הופך את "סולריום 400 - " בים המלח למקום מרפא כה מוצלח ?


מי ים המלח הנם בעלי ריכוז מינרלי של 30% בהשוואה ל-3% בימות אחרות או 20% באגם המלח הגדול ביוטה. ריכוז המלחים הגבוה הוא בעל השפעה מכרעת על יכולות ותוצאות הריפוי.

 


ריכוז המגנזיום, הידוע בהשפעתו האנטי-אלרגנית על העור ודרכי הנשימה, הוא גבוה בים המלח פי 5 מזה שבמי-ים אחרים.

ריכוז הברום הידוע בהשפעתו המרגיעה על מערכת העצבים הינו פי 50 % (!) מזה שבמי-ים אחרים.

ים המלח מתאפיין בלחות יחסית נמוכה, שהינה בעלת אפקט מאושש הודות לעובדה שהיא מגבירה ומחזקת את פעילות חילוף החומרים בגוף.

 בים המלח כ- 330 ימי שמש בשנה (50 מ"מ גשם בלבד). בכל חודשי השנה קיימת קרינת שמש בעוצמה יעילה לטיפול מוצלח בפסוריאזיס. מיקומו הנמוך של האזור יוצר שכבת מגן אטמוספירית הגורמת לסינון הקרניים האולטרסגוליות הקצרות (UVB). מאחר והתאדמות העור נוצרת כתוצאה מקרניים באורכי גל קצרים - כווית שמש הינן נדירות באזור ים המלח.

הלחץ הברומטרי שנמדד באזור ים המלח הוא הגבוה ביותר בהשוואה לכל מקום אחר על פני כדור הארץ - תכונה המקילה רבות על מחלות לב ודרכי הנשימה.


ההיבט הפסיכולוגי של שחרור ממתחים ולחצים משפיע על השיפור המשמעותי בריפוי המחלות: השהייה בקרב מתרפאים דומים, תחושת ההשתתפות בחלוקת החוויות, ברוגע וביופי של הטבע, באווירה נינוחה של תיירות ונופש - גם הם מרכיב מאזן וקובע.

 ראיונות שנערכו לצרכי מחקר רפואי עם מאות חולי פסוריאזיס ששהו ב"סולריום 400 -" בים המלח מוכיח כי הטיפול באזור נותן תקופת רגיעה ארוכה ומאוזנת יותר בין התפרצויות המחלה, בהשוואה לטיפולים קונבנציונלים אחרים, וזאת גם ללא טיפול מונע בין תקופות הטיפול.

 

 

"סולריום 400 - " לשרותך....לשרותך...לשרותך...


"
סולריום 400 - " בעין בוקק ים המלח, מופעל מאז שנת 1971, על ידי מיטב הכוחות המקצועיים הקשורים בתכנון, תפעול האתר , והטיפול באורחים.

"סולריום 400 - " , אשר תוכנן בצורה מחושבת לקליטת קרני שמש יעילות המשמשות לריפוי וטיפול במחלות עור ופרקים, ממוקם על שטח מגודר ומחולק לשתי חצרות שיזוף נפרדות- גברים ונשים לחוד. ב"סולריום 400 -" מיטות שיזוף והמתרפאים נוהגים לחשוף את עורם לקרני השמש המרפאות. חצרות השיזוף הנפרדות כוללות מלתחות, מאווררים, מיטות שיזוף נוחות, מתקני מים קרים,סככות צל כולל שירותים ונגישות נוחה לנכים. 

חוף הים באתר משותף לנשים וגברים ומופעל בהשגחת מצילים מיומנים. החוף מספק את מלוא השירות לנוחות המבקרים : ברזי מים קרים, שירותים ומקלחות, כסאות נוח, שולחנות וספסלים, שמשיות צל, וכן ירידה מוסדרת לנכים לחוף הים ומתקן תמיכה במים . בחוף מצויים מתקני ספורט עממי לכדורסל וכדורעף.

 

אורחי הסולריום גם מוזמנים להנות ממשחקי שולחן וחברה- משימוש מונחה בחדר הכושר. בחדר הכושר כמו גם על חוף הים מתקיימות הפעלות גופניות על ידי מדריכים מקצועיים המתמקדות בבעיות פרקים, נשימה נכונה, ובסודות אחרים של בריאות והנאה (לאחרונה הוספנו הדרכה ביוגה ומדיטציה). ב"סולריום 400 -" מקפיד הצוות גם לטפח את ההיבט של הפעילות החברתית, במקום מתקיימים משחקי חברה ותחרויות ספורט עממי.

הכניסה ל"סולריום 400 -" הינה בתשלום, והחיוב עבורה יכול להעשות על בסיס אישי לכל מתרפא עם הגיעו למקום, בנפרד או כחלק מהתשלום הרפואי או במסגרת החבילה המוצעת על ידי סוכן הנסיעות. סוכני נסיעות המשלבים את ה"סולריום 400 -" בחבילת המרפא, נוהגים לקנות במרוכז את כרטיסי הכניסה במחיר מוזל.

 

קופ"ח בישראל מעניקות החזר בגין רכישת כרטיס כניסה ל"סולריום 400 -" (עפ"י אישור רופא).

ניתנת הנחה נוספת מיוחדת בשיעור 10%לחברי אגודת חולי הפסוריאזיס הישראלים (עם הצגת תעודת חבר)

 

רופאים ממליצים שהמתרפאים יגיעו ל"סולריום 400 -" לתקופה שאינה קצרה משלושה שבועות, עם עדיפות לתקופה של ארבעה שבועות. תקופת הטיפול המשיגה את מירב התוצאות נעה בין 21 ל -28 יום.
מחקרים מוכיחים כי הטיפול היעיל ביותר בפסוריאזיס הוא שילוב של חשיפה לשמש עם רחצה במי ים המלח (83.2% של הצלחה טיפולית לפי בדיקת PASI ), הוא יעיל יותר מחשיפה לשמש (באזור ים המלח) בלבד, שהוא הגורם הטיפולי העיקרי המביא לשיפור במצב מחלת הפסוריאזיס (72.3%), ויעיל בהרבה מטיפול במי ים בלבד המביא לשיפור מוגבל ביותר (28.4%) .מנהלת הסולריום: דינה סרפר
טלפון: 08-6584410
פקס: 08-6688912
דוא"ל: solarium@ma-tamar.co.il
כתובת: סולריום עין בוקק. ד.נ. ים המלח. מיקוד 86930

 

www.calcalit-tamar.co.il/

אתר:Tulip Graphics WebDesign